Menu

Warsztaty i rozwój

Równowaga praca  - rodzina (Work Life Balance)

Funkcjonowanie dorosłego człowieka we współczesnym świecie w obliczu wielu zmian i szybkiego tempa rozwoju jest efektem konfliktu na płaszczyźnie praca -  rodzina. Praca i rodzina to dwa najważniejsze aspekty życia człowieka. Pogodzenie wszystkich ról życiowych rodzi konflikty wewnętrzne, gdyż człowiek staje przed dylematem, któremu aspektowi poświęcić więcej czasu.


Robi zestawienie zysków i strat w kontekście tego, co wybrać i dąży do utrzymania równowagi (Work Life Balance) z różnym skutkiem, ponosząc często wiele kosztów psychicznych. Zachowanie równowagi jest niezwykle trudne zwłaszcza gdy pojawiają się nieoczekiwane sytuacje, np. zwolnienie z pracy, nadmiar obowiązków zawodowych, pełnienie wielu ról jednocześnie, ciągły pośpiech,  śmierć bliskiej osoby, problemy wychowawcze, choroba dziecka czy rozwód.  Wszystkie te niespodziewane  sytuacje doprowadzają do frustracji, obniżają fizyczny dobrostan i są uszczerbkiem na zdrowiu przejawiającym się w wielu symptomach, jak: bóle głowy, apatia, zmęczenie, bezsenność, lęki, obniżenie nastroju, chroniczne zmęczenie a w konsekwencji depresja, otyłość czy nadużywanie używek, jak alkohol.


W takich sytuacjach człowiek już sam nie może sobie poradzić, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty psychologa, psychoterapeuty. Praca z psychologiem pomoże człowiekowi przejść przez ten trudny dla niego okres, dokonać pewnych zmian, wydobyć zasoby, czyli umiejętności, które posiada by wzbudzić motywację do nowego działania, poradzenia sobie z sytuacją kryzysowa i stresującą, wzmocnić poczucie własnej wartości, a przede wszystkim doświadczyć równowagi psychicznej  by zrozumieć co kochamy, co sprawia nam radość i przyjemność.

Zapraszam na nową formę warsztatów motywujących do uzyskania równowagi (WLB)

Dr Sylwia Olszewska  
psycholog, trener, coach,  terapeuta,
698099800
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.creativetraining.pl